VideoAd nyní v HTML 5 a na portfoliu Impression Media

Provozovatel technologie pro zobrazování video reklamy VideoAd, společnost Grape Media, kompletně opustila Flash a veškeré VideoAd reklamy nově zobrazuje prostřednictvím HTML 5. Tato změna přináší kompatibilitu i s mobilními zařízeními, chytrými telefony či tablety, jejichž prostřednictvím stále více návštěvníků na internet přistupuje. Současně, mediální zastupitelství Impression Media, uzavřelo strategickou spolupráci a od nového roku implementuje VideoAd na portfoliu svých zastupovaných serverů.

VideoAd je nejrozšířenější technologií pro zobrazování video reklamy na českém trhu. Součet partnerů, kteří VideoAd inzerci nabízejí dokáže zasáhnout až 5 mio. unikátních uživatelů z ČR měsíčně na více než 200 serverech. V předchozí verzi VideoAd se reklama zobrazovala pomocí Flashe, který však není podporován na mobilních platformách, Androidu či iOS. HTML 5 oproti tomu umožňuje zacílit inzerci i na tyto uživatele. Inzerentni navíc nepřijdou o možnost inzerovat na serveru ČSFD, který od nového roku nově spadá pod mediální zastupitelství Impression Media a tvoří tak páteř portfolia. Impression Media působí na trhu od roku 2004 a patří mezi nejsilnější mediazastupitelství na českém internetovém trhu s více než 3.600.000 reálných uživatelů za měsíc. Od implementace VideoAd inzerce si Impression Media slibuje rozšíření nabídky o další efektivní formáty a větší flexibilitu při odbavení kampaní pro své klienty. VideoAd totiž přináší netradiční formu inzerce pro zadavatele kteří disponují klasickými televizními spoty. Pomocí unikátní technologie lze na libovolném internetovém serveru streamovat video spoty ve vysokém rozlišení a to dokonce i na serverech které nedisponují vlastním video obsahem. VideoAd je alternativou klasickým pre-roll, mid-roll či post-roll formátům.

Provozovatelé internetových stránek mohou po uzavření strategické spolupráce s provozovatelem VideoAd, spol. Grape Media, s.r.o., nabízet tento speciální formát svým jménem za své ceny a na svůj účet. VideoAd je kompatibilní se všemi běžně dostupnými reklamními systémy (Gemius, Doubleclick, BBelements apod.) a spoty lze spouštět z již nasazených reklamních kódů. Odpadá tedy další nutnost zásahu do stránek a vkládání dodatečných spouštěcích skriptů. Ukázky a kontakty lze nalézt na stránkách společnosti www.videoad.cz.

Ukázky VideoAd – HTML5 – http://www.videoad.cz/produkty/

Nové logo VideoAd – http://cl.ly/SrdL