Technické specifikace – Flash

Neváhejte nás kontaktovat vždy když budete mít jakýkoliv dotaz ohledně VideoAd, ať už se jedná o otázky ohledně vaší kampaně nebo kreativy na e-mailu support@grapemedia.cz nebo telefonicky na +420 605 221 461.

Technické specifikace VideoAd Smart >>

Ukázka ideálních reklamních podkladů pro formát Double Leadeboard

Video ve formátu FLV, může být však také wmv, avi nebo mpeg (vodafone_640x360.flv)
Branding spouštěče ve formátu SWF nebo PNG (vodafone_745x200.swf nebo vodafone_745x200.png)
Branding velkého přehrávače ve formátu SWF nebo PNG (vodafone_1280x800.swf nebo vodafone_1280x800.png)

Co mám poslat v případě vlastního grafického ztvárnění? (doporučujeme)

Branding spouštěče: limitující je pouze velikost vybraného reklamního formátu, datová velikost do max. 100 kB, ve formátech png, gif, jpg nebo swf (bez actionscript) s průhledným prostorem v oblasti videa. Tento soubor může z části překrývat i video obsah, protože bude umístěn ve vrstvě nad ním.

Branding VideoAd Sticky: stejná pravidla jako pro Spouštěč bez omezení velikost a umístění formátu. Standardní velikost: 300×250 pix., v případě dohody lze formát změnit (např. přes celou šířku obrazovky nebo i jiné kreativní provedení dle přání klienta).

Branding velkého VideoAd spotu: maximální rozlišení pro branding je 1280x800px a datovou velikost max. 200 kB, ve formátech png, gif nebo swf (bez animace nebo actionscript) s průhledným prostorem v oblasti videa. Tento soubor může z části překrývat i video obsah, protože bude umístěn ve vrstvě nad ním. Pod velké video je možné umístit tzv. iFrame, jedná se o samostatnou část stránky, která může být umístěna na stránkách klienta nebo na našem serveru. iFrame je vhodný pro promo dalších produktů klienta nebo doplnující informace k video spotu. Šířka iFrame by měla být stejná jako šířka velkého videa. Výška je limitující pouze, aby byl celý formát vidět i při menším rozlišení obrazovky, doporučuje se 800px na výšku komplet celého formátu. Doporučené rozměry iFrame jsou 640x200px.
Ukázky formátu s iFrame jsou zde: McDonald, Fanta.
Ukázka velikostí zde

Co mám poslat? (nutné minimum)

Video soubor ve formátu wmv, avi, flv nebo mpeg (maximální možná kvalita, datová velikost není limitující), konverzi do FLV souboru provede naše firma v maximání možné kvalitě při zachování datové velikosti max. do 3MB, délka videa do max. 30 vteřin, minimální velikost videa 640×480 (4:3) nebo 640×360 (16:9).

URL adresu kam bude uživatel přesměrován po kliknutí na VideoAd.

K formátu VideoAd Sticky se doporučuje také dodat jeden standardní banner rozměrů 745×100, 250×250 nebo 120×600, který po zavření VideoAd Sticky dá uživateli možnost na reklamu stále reagovat. Tento banner ve formátu flash se řídí technickými specifikacemi dle SPIR o umístění parametru pro kliknutí.

Mohu poslat kódy „Třetích stran“?

Preferujeme pouze měřící body 1×1 pixel a trackovací URL adresu.

Akceptujeme většinu reklamních systémů (BBelements, AdOcean, DoubleClick,…), ale vyhrazujeme si právo v případě výpadku systémů „Třetích stran“ měřící kód odstranit.

Není možné zobrazování video souboru ani jiných reklamních podkladů z jiného umístění než z našeho streamovacího serveru.

Kam mám reklamní podklady odeslat a jak?

Reklamní podklady posílejte na e-mail support@grapemedia.cz

Pokud se jedná o datově objemné video soubory tak nejlepší je odeslat jen odkaz a my si podklady sami stáhneme.

Technická specifikace VideoAd Smart CZ
Technical specification VideoAd Smart EN