Technologii VideoAd implementovala mediální skupina Economia

Mediální skupina Economia rozšířila nabídku video formátů VideoAd. S více než 950 tisíci unikátních uživatelů měsíčně se Economia stává jedním z největších partnerů nabízející VideoAd. VideoAd přináší netradiční formu inzerce pro zadavatele, kteří disponují klasickými televizními spoty. Pomocí unikátní technologie lze na libovolném internetovém serveru streamovat video spoty ve vysokém rozlišení, a to dokonce i na serverech, které nedisponují vlastním video obsahem. VideoAd je alternativou klasických pre-roll, mid-roll či post-roll formátů.

Economia je největším vydavatelstvím ekonomických a odborných periodik v České republice. Vydává deník Hospodářské noviny, týdeníky Ekonom, Respekt, Marketing & Media, Obchodní věstník a dalších 17 odborných titulů. Provozuje 20 internetových stránek včetně portálů IHNED.cz, Volný.cz, ProByznys.info a Vybermiauto.cz.

Na webových projektech Economia lze realizovat standardní VideoAd formáty společně s inovativním „iframe“ rozšířením, do kterého mohou klienti vkládat interaktivní prvky, jakými jsou např. formuláře, odkazy na sociální média aj.

Michael Štadler, vedouci internetových prodejů společnosti Economia, uvedl: “Od zavedení technologie VideoAd očekávám rozšíření nabídky o další efektivní formáty a větší flexibilitu při odbavení kampaní pro klienty naší mediální skupiny.“

Provozovatelé internetových stránek mohou po uzavření strategické spolupráce s provozovatelem VideoAd, spol. Grape Media, s.r.o., nabízet tento speciální formát svým jménem za své ceny a na svůj účet. VideoAd je kompatibilní se všemi běžně dostupnými reklamními systémy (Gemius, Doubleclick, BBelements apod.) a spoty lze spouštět z již nasazených reklamních kódů. Odpadá tedy další nutnost zásahu do stránek a vkládání dodatečných spouštěcích kódů. Ukázky a kontakty lze nalézt na stránkách společnosti www.videoad.cz.